Diyanet http://hac.diyanet.gov.tr/hackayit Hac Ön Kayıtları 2011


Hac ve Umre kayıtları 2011, hac.diyanet.gov.tr 2011 Hac Kayıtları, 2011 Hac Kayıt Diyanet hac.diyanet.gov.tr/hackayit, Hac kayıtları başvuru İnternetten, http://hac.diyanet.gov.tr, hac diyanet, hpp//hac.diyanet.gov.tr, hac.diyanet.gov.tr, http://hac.diyanet.gov.tr 2011 Hac Kayıt Başvuru Adresi, hac.diyanet.gov.tr Hacı Adayları Başvuru Adresi Tıkla 2011 hakkındaki bilgiler.

İnternet ortamında yapılacak başvurularda kaydı bulunanlar için “Kayıt Yenileme”, ilk defa müracaat edecekler için de “İlk Defa Kayıt Yaptırma” şeklinde iki ayrı kategori bulunuyor.

Buna göre, kayıt yenileyecek veya ilk defa kayıt yaptıracak hacı adaylarıyla, bunlardan kuraya birlikte katılarak beraber hacca gitmek isteyenler müracaatlarını, internet yoluyla

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “http://hac.diyanet.gov.tr” adresinden yapabilecekler müşterisininde. Kayıtlar doğrudan müftülüklerden sağlanarak doldurulacak form dilekçe ile il ve ilçe müftülüklerine müracaat ederek de yapabilecek. İlk defa kayıt yaptıracak hacı adayları, kişi başına 15 TL’yi T.C. Ziraat Bankası,TürkiyeHalk Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası, Al-Baraka Türk Katılım Bankası, Asya Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası hizmetininde, Türkiye Finans Katılım Bankası’ndan birine doğrudan veya internet üzerinden yatıracak. Kayıt yenileyenler için sadece nüfus cüzdanı fotokopisinin müracaat dilekçesine eklenmesinin yeterli olduğu başvurularda, il ve ilçe müftülüklerine ilk defa doğrudan müracaat yapanların da nüfus cüzdanı fotokopisi ilebankadekontunun bir suretini yanlarında bulundurmaları gerekecek.

İnternet ortamında yapılacak başvurularda kaydı bulunanlar için “Kayıt Yenileme”, ilk defa müracaat edecekler için de “İlk Defa Kayıt Yaptırma” şeklinde iki ayrı kategori bulunuyor.

İLK DEFA KAYIT YAPTIRACAKLAR 15 TL ÖDEYECEK
İlk defa kayıt yaptıracak hacı adayları, kişi başına 15 TL’yi T.C.Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası, Al-Baraka Türk Katılım Bankası güveninide, Asya Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankasından birine doğrudan veya internet üzerinden yatıracak.

Kayıt yenileyenler için sadece nüfus cüzdanı fotokopisinin müracaat dilekçesine eklenmesinin yeterli olduğu başvurularda, il ve ilçe müftülüklerine ilk defa doğrudan müracaat yapanların da nüfus cüzdanı fotokopisi ile banka dekontunun bir suretini yanlarında bulundurmaları gerekecek.

İNTERNETTEN BAŞVURU YAPILABİLECEK
Buna göre, kayıt yenileyecek veya ilk defa kayıt yaptıracak hacı adaylarıyla, bunlardan kuraya birlikte katılarak beraber hacca gitmek isteyenler müracaatlarını, internet yoluyla Diyanet İşleri Başkanlığının “http://hac.diyanet.gov.tr” adresinden yapabilecekler.

Kayıtlar doğrudan müftülüklerden sağlanarak doldurulacak form dilekçe ile il ve ilçe müftülüklerine müracaat ederek de yapabilecek.

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)
Facebook İnternet Sayfamızı Beğenip Yorum Yapmayı İhmal Etmeyiniz.

You might also like

Diyanet İşleri Haç Ön Kayıtları 2011
2011 yeni yıl Diyanet İşleri Haç Ön Kayıtları hakkında gerekli bilgiler. bu konuyla ilgili...
2012 Yılı Hac Kuraları Sonuçları Belli Oldu
2012 Hac - Umre Kura Sonuçları ve Fiyatları, 2012 yılı hac kuraları sonuçları belli oldu Diyanet...
2011 Hac Umre Kaydı Diyanet hac.diyanet.gov.tr/hackayit/
2011 Hac Umre Kayıtı, Hac kayıtları başvuru İnternetten, http://hac.diyanet.gov.tr, hac diyanet,...
18 Nisan 2010 Diyanet STS Sınavı Soru ve Cevapları
18 Nisan Diyanet İşleri Başkanlığı Seviye Tespit Sınavı yapıldı. 2010 Diyanet İşleri Başkanlığı...

Etiketler: , , , , , , , , ,

Duyuru:
*Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır. Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
*Sitemizde Bulunan Videolar Yahoo, Google, İzlesene, Youtube Gibi Siteler Üzerinden Oynatılmaktadır.
*Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır. Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz.
*Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır.

Yorumlar (2)

 

 1. [...] Her Kesimi İlgilendiren Blog ! hac diyanet gov tr,diyanet gov tr,www hac diyanet gov tr,diyanet gov tr hac kayıt yenileme,http hac diyanet gov tr,hac gov tr,hac diyanet,hac diyanet gov,httphac diyanet gov tr,diyanet hac yenileme 2011,http hac dinayet gov tr,hac diyanet gov tr/hackayit,http //hac diyanet gov tr,hac kayıt gov tr,HTT//HAÇ KAYIT YENİLEME,diyanet gov hac,hac diyanet gov tr/hackayit/,http//hac diyanet gov tr/,Diyanethac Diyanet gov tr/hackay,diyanethacgov tr Google'da Ara : Diyanet http://hac.diyanet.gov.tr/hackayit Hac Ön Kayıtları 2011 Etiketler: 2011, Diyanet, http//hac.diyanet.gov.tr/hackayit, Kayıtları [...]

 2. ahmet ATAK diyor ki:

  ilgili arkadaşlar slm “lar bu yıl internet üzerinden kayıt yeniledim vakat ailemde bende kuraya tek başınıza gıreceksınız dıyor halbukı dıger kayıtlarda dıger aıle bıreylerım ısımlerı bulunmkataydı sımdı ıse baktıgımda sadece benım ısmım cıkıyor. bu benım ısmımım sadece benım gıtcegım anlamına gelıyor yoks a benım adım altımda aılemde kurda cıkcak mı benı en kısa zamand abılgılendırısenız cok sevınırım geregını bılgılerınıze arz ederım saygılar……

  VA:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Yorum Gönderim